WUDC 2019: Asistent PEP-a Petronijević proglašen za 4. najboljeg govornika na svetu

Debatni tim Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvu uzeo je učešće na 39. Svetskom univerzitetskom debatnom šampionatu (WUDC) u Kejptaunu, u Južnoj Africi od 27. decembra do 4. januara..

U pojedinačnoj konkurenciji, asistent PEP-a Jovan Petronijević je proglašen za četvrtog najboljeg govornika na svetu u kategoriji Engleski kao strani jezik, dok je Miloš Marjanović proglašen za na 9. najboljeg na svetu u kategoriji Engleski kao drugi jezik.

U toku takmičenja naši debateri su debatovali protiv debatera sa svetski poznatih institucija poput Harvarda, Prinstona, Jejla i drugih. Naši debateri od samog početka takmičili su se sa najjačim timovima. Jakim nasutupom naši debateri uspeli su na kraju da se kvalifikuju u kategoriju engleski kao maternji jezik, gde tradicionalno samo najbolji timovi na svetu uspevaju da prođu eliminaciju. U prvoj eliminacionoj rundi pobedu protiv naših debatera odneli su takmičari sa univerziteta Jejl na temu koja je nasumično izabrana iz oblasti medicine.

Svetski univerzitetski debatni šampionat (WUDC) je najveće debatno takmičenje na svetu. Prvi put je održano u Glazgovu 1981. godine, a danas obuhvata preko 400 timova sa 250 univerziteta i obrazovnih institucija iz više od 90 zemalja.