R.b.

Engleski jezik 1

DRUGA GODINA

9.

Ekonomska politika i privredni sistem

10.

Finansijsko računovodstvo

11.

Engleski jezik 2

12.

Predmet izbornog bloka 1

Međunarodna ekonomija

Osnovi organizacije

13.

14.

Finansijska tržišta i institucije

15.

Osnovi finansijskog menadžmenta

16.

Menadžment informacioni sistemi

Ukupno časova aktivne nastave

Ukupno časova nastave u godini

MODUL 1: OAS FINANSIJE BANKARSTVO I OSIGURANJE

19.

Zavšni rad

Ukupno ESPB

Idealan spoj znanja za visokoplaćenu karijeru

Kako su finansije osnovno sredstvo za rad svakog preduzeća, tako je upravljanje njima od velikog značaja za postizanje ciljeva tog preduzeća. Da bi se uspešno obavljao ovaj posao, neophodna je primena posebnih poslovnih strategija i veština za razvoj preduzeća uz adekvatno korišćenje informaciono-komunikacionih tehnologija. Ostvarivanje profita u velikoj meri zavisi od poznavanja i prepoznavanja investiciono isplativih projekata, kao i sigurnosti i stabilnosti vođenja i praćenja novčanih tokova preduzeća. Iz tog razloga, uspešna preduzeća, ali i ona koja teže uspehu, sve više resursa ulažu upravo u finansijski sektor, dok su finansijski stručnjaci među najtraženijim i najplaćenijim zanimanjima na domaćem, ali i inostranom tržištu.

Kada finansijskim znanjima dodate edukaciju i rad u popularnim oblastima bankarstva i osiguranja sa deficitarnim zanimanjima, dobijate nepogrešivi recept sigurnog uspeha i karijere strogo usmerene ka vrhu. Želite uspešnu budućnost? Krenite ka njoj već danas.

Sa završenim osnovnim akademskim studijama smera Finansije, bankarstvo i osiguranje dobićete osnovna znanja i veštine iz oblasti poslovne ekonomije, menadžmenta, poslovne informatike, marketinga, engleskog jezika, poslovnog prava, sociologije i preduzetništva, ali i specifična znanja i veštine iz okvira ključnih odrednica finansijskog, bankarskog poslovanja i osiguranja, kao i drugih ekonomskih disciplina u zavisnosti od izbornih predmeta na koje se odlučite tokom studija. Steći ćete sposobnosti za analizu i sintezu poslovnih problema, predviđanje rešenja i posledica i u skladu sa tim donošenje adekvatnih odluka, ovladavanje metodama, postupcima, procesima u istraživanju, identifikovanju i rešavanju problema u okviru finansija, bankarstva i osiguranja, razvoj kritičkog i samokritičkog razmišljanja i postupanja u poslovanju, uspešnu poslovnu komunikaciju, timski rad, primenu stečenog znanja, kao i etičko postupanje u poslovanju. Osposobićete se za temeljno poznavanje i razumevanje relevantnih stručnih disciplina i ovladati znanjima i veštinama finansijskog, bankarskog i osiguravajućeg poslovanja. Znaćete da upravljate ljudskim resursima, kao i rizicima u poslovanju i da rešavate konkretne probleme u poslovanju uz korišćenje naučnih metoda i postupaka. Razumećete interakciju između poslovnih fenomena i povezivati i primenjivati relevantna znanja iz različitih oblasti u svom poslovanju. Uz korišćenje IT tehnologija, pratićete, usvajati i primenjivati novine u struci. Uz znanja savremenog menadžmenta znaćete da upravljate malim, srednjim i velikim preduzećima i institucijama na različitim nivoima.

Stičete kompetencije koje su prepoznatljive odrednice profesije i zanimanja sa kojima ćete moći da:

• Svoja znanja primenite u različitim sferama poslovnog i društvenog delovanja
  • Zaposlite se u finansijskoj, bankarskoj i sferi osiguranja, kao i drugim sferama privrede
  • Obavljate referentske poslove u oblasti ekonomije, finansija, bankarstva, osiguranja i sl.
  • Obavljate menadžerske poslove od najnižeg nivoa do nivoa sektora finansijskih poslovnih funkcija u poslovnom sistemu, banci, osiguravajućoj ili brokersko-dilerskoj kući, revizorskoj kompaniji ili drugoj finansijskoj organizaciji
  • Poslujete sa preduzećima i obavljate kreditne, devizne i brokerske poslove, poslove platnog prometa, osiguranja, reosiguranja i sl.
  • Stečena znanja koristite na srednjem i operativnom nivou upravljanja, kroz integraciju, koordinaciju i kontrolu rasta i razvoja vrednosti poslovnog subjekta

Uzmite svoj život u svoje ruke, što pre. Načinite prvi korak već danas. Popunite svoju prijavu i upišite osnovne akademske studije na smeru Finansije, bankarstvo i osiguranje.

Posetite nas na nekoj od naših lokacija. Možete nas pozvati svakog radnog dana između 9 i 18 časova na tel. 011/2762 194, u Jagodini 063/102-3796, Loznici 063/10-27-781 i zakazati sastanak sa našim predstavnicima u vašem gradu kako biste dobili sve dodatne informacije o upisu i uslovima studiranja. Pišite nam na info@vspep.edu.rs. Za sva pitanja, stojimo vam na raspolaganju.