Visoka škola PEP dobitnik povelje za kvalitet AKSS

U periodu od 28-30.11.2018.godine, na Kopaoniku u hotelu Kraljevi Čardaci SPA održan je jubilarni 20. nacionalni i 6. međunarodni naučno stručni skup SISTEM KVALITETA USLOV ZA USPEŠNO POSLOVANJE I KONKURENTNOST Asocijacije za kvalitet i standardizaciju Srbije. Prema podacima iz evidencije, skupu je prisustvovalo preko 300 učesnika. U okviru skupa, prvog dana održana su dva okrugla stola.

Skup je organizovan u saradnji sa Centrom za kvalitet Fakulteta inženjerskih nauka u Kragujevcu, Centrom za kvalitet Mašinskog fakulteta u Podgorici, Visokom tehničko tehnološkom školom iz Kruševca, Mašinskim fakultetom Istočno Sarajevo i Incijativom za kvalitet zemalja Srednje i Jugoistočne Evrope a uz podršku Ministarstava privrede, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija, Akreditacionog tela Srbije, Instituta za standardizaciju Srbije, Unije poslodavaca Srbije i Privredne komore Srbije.

Jedan od najsvečanijih trenutaka bio je dodela priznanja. Povelje su dodeljene pojedincima za lični značajni doprinos, kao i privrednim subjektima za kvalitet.

Dobitnik jedne od povelja bila je i VŠPEP, a nagrada je uručena osnivaču Škole prof. dr Dušanu Cogoljeviću.