Veliko priznanje: Uručen Grand prix PEP-u kao najboljoj obrazovnoj ustanovi jugoistočne Evrope

Međunarodni žiri sastavljen od uglednih naučnih radnika, menadžera i javnih ličnosti iz regiona dodelio je Visokoj školi za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda Grand prix Business samita 2016 za najbolju naučnu, visoko-obrazovnu instituciju u jugoistočnoj Evropi, a ovo veliko priznanje uručeno je u petak, 24. juna u Vrnjačkoj Banji.

Ovo veliko priznanje uručeno je u petak, 24. juna u Vrnjačkoj Banji, a grand prix je ispred PEP-a primila finansijski direktor Dragica Jovančević.

Nagrada Grand prix Business samita 2016 dodeljuje se na osnovu niza standardizovanih postavljenih kriterijuma koji podrazumevaju kreativnost, visok stepen tržišne prepoznatljivosti ipozicioniranja autentičnog proizvoda. Sveobuhvatan, iscrpan i analitičan metod izbora laureata, od nominacije do konačne odluke, uz angažovanost velikog broja kompanija i institucija, štampanih i elektronskih medija, poslovnih asocijacija i udruženja, kao i pojedinaca, podstiče stvaranje novih partnerstava iuspostavljanje bolje poslovne i investicione klime, kao i bržeg ekonomskog povezivanja i prosperiteta.

Komisija je odluku donela, kako je rečeno, nakon sveobuhvatne analize poslovanja velikog broja kompanija, institucija i pojedinaca, na osnovu dobijenih predloga poslovnih partnera i rezultata nezavisnih istraživanja tržišta.

Komisiju su sačinjavali: akademik prof. dr Milka Đukić, predsednik Srpske kraljevske akademije naučnika i umetnika iz Beograda, akademik PhDr Vihren Bouzov, rektor Univerziteta "Sv. Kiril i Metodij" iz Velikog Trnova (Bugarska), akademik prof. dr Mladen Bodiroža sa Internacionalnog univerzita u Travniku (BiH), akademik prof. dr Milivoje R. Jovanović, Renata Pindžo, pomoćnik ministra trgovine, turizma i telekomunikacija u Vladi Srbije, Goran S. Janković iz Privredne komore Beograda i Marija Jovičić, predsednik UO Etno centra "Gegula" iz Kraljeva.

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda osnovana je 2008. godine i organizovana kao savremena visokoškolska obrazovna institucija. Osnovni cilj VŠ PEP je osposobljavanje kadrova da odgovore na izazove novog vremena i sve izraženije zahteve zanovim stručnim i teorijskim znanjima.

Škola radi po principima Bolonjske deklaracije pri čemu se poseban značaj daje aktivnom učešću studenata u nastavnom procesu, razvijanju i negovanju interakcijskih i saradničkih odnosa između nastavnika i studenata i zajedničkom učešću u kreiranju i realizaciji nastavnog procesa.

FOTO GALERIJA