VELIKA POBEDA NA SVETSKOM PRVENSTVU: Odbojkaši PEP-a prvi u Barseloni!

Odbojkaška ekipa Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo pobedila je u finalnoj utakmici ​na IV WIUSC (World InterUniversities Championships) takmičenju u Barseloni koje se održavalo od 14. do 18. novembra.

Naši sportisti su u finalu igrali protiv Univerziteta Cornelius iz Slovačke. Uspeli su da ostvare odlučnu pobedu od 2:0 u setovima (21:18, 21:17). Ova pobeda je značajna tim pre ako se uzme u obzir da je u turniru učestvovalo 20 ekipa iz raznih zemalja širom sveta.

- Što se tiče turnira generalno, ovo je najjače takmičenje u kome sam ja učestvovao od kada sam kapiten na PEP - u. Svi smo prezadovoljni osvojenom zlatnom medaljom na Svetskom univerzitetskom prvenstvu - rekao je Aleksandar Gavrilov, vođa našeg odbojkaškog tima.