Uspešno završen međunarodni projekat o preduzetništvu

Međunarodni projekat “Entreprenership-driver of dynamic and flexible development of sustainable economy” uspešno je završen, a rezultati istraživanja publikovani su u međunarodnoj naučnoj monografiji  “Scientific Entreprenership for a sustainable economy”. Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda učestvovala je u ovom međunarodnom projektu, u svojstvu institucije partnera. Pored  VŠPEP učestvovalo je još 18 institucija iz zemlje i inostranstva.

Nosilac projekta je Fakultet za poslovne studije i pravo, Univerzitet Union “Nikola Tesla” iz Beograda, sa kojim je Škola potpisala ugovor o poslovno tehničkoj saradnji. Rukovodilac projekta je prof. dr Olja Arsenijević, br. projekta ФП ДХ/ПЕ1/0116-0217/2016-2017.

Istraživači sa VŠPEP su doc. dr Milan Dragić i prof. dr Edita Kastratović. Rezultati istraživanja su publikovani u međunarodnoj naučnoj monografiji “Scientific Entreprenership for a  sustainable economy” ISBN 978-86-87333-71-0. Prva, međunarodna promocija monografije bila je  26. oktobra na Sveruskoj  konferenciji o socijalnom preduzetništvu u savremenim ekonomskim uslovima, održanoj  u Siktivkaru (Ruska Federacija)