Studentski turnir Euroesade 2012 - Prvi dan

Studenti Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (PEP) koji učestvuju na prestižnom univerzitetskom takmičenju Euroesade 2012 u Barseloni, prvog dana takmičenja, deklasirali su konkurente u svim sportovima. Studenti PEP-a koji se na turniru Eurosade 2012 takmiče u fudbalu, košarci, tenisu, veslanju i odbojci ostvarili su stopostoni učinak i kvalifikovali se u polufinale u svim sportovima.

Fudbaleri PEP-a u prvoj utakmici su pobedili ekipu Univerziteta ESC Pariz 2 rezultatom 3 prema 0, zatim tim italijanskog Univerziteta Bicocca rezultatom 7 prema 2 i na kraju domaćina Esade rezultatom 8 prema 0. Košarkaška ekipa PEP-a pobedila je tim Esade rezultatom 42 prema 17, zatim ekipu Univerziteta Stokholm rezultatom 46 prema 17, a u trećoj utakmici pobeđen je tim Esade master rezultatom 53 -18.

Mešoviti obojkaški muško ženski tim PEP-a trijumfovao je nad francuskim Univerzitetom Pariz 2 rezultatom 25 prema 12 i španskim Univerzitetom Elte rezultatom 25 prema 9. Teniser PEP pobedio je kolegu sa Univerziteta Esade rezultatom 7:5, teniserka PEP-a rezultatom 6:0, a španski tim predao je utakmicu u mešovitom dublu.

Beogradski studenti sutra igraju polufinalne utakmice, dok će veslački tim PEP-a sutra tek debitovati. Studentski turnir Esade 2012 ove godine je okupio takmičare iz 20 zemalja i 25 univerziteta.

Informativna služba VŠ PEP