Student PEP-a najbolji debater u Splitu na teme izbegličke krize i izbora u SAD

Student Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda Stefan Siridžanski proglašen je za najboljeg debatera u pojedinačnoj konkurenciji na međunarodnom turniru Split Open 2016 koji je održan 30. i 31. jula u ovom dalmatinskom gradu.

Na turniru koji je organizovala Splitska debatna unija učestvovali su i timovi iz Engleske, Austrije, Nemačke, Bugarske i Srbije.

Debatovalo se na različite teme poput izbegličke krize, američkih izbora, slobode medija i slično.

U finale su se plasirala tri tima iz Beograda i jedan sa Kembridža, a našu školu su u finalu predstavljali debateri Stefan Siridžanski i Jovan Petronijević.

Pobedu u finalu je odneo tim sa Kembridža dok je za najboljeg pojedinačnog govornika proglašen Stefan Siridžanski.

U finalu su još učestvovali Ilija Ivanišević i Janko Đorđević, kao i Marko Ćirović i Andrija Đonović.