Šta raditi u Srbiji kad si mlad: Najbolji učenici dobili nagrade od PEP-a

Tribina za srednjoškolce pod nazivom “Šta raditi u Srbiji kad si mlad” održana u Paraćinskom pozorištu 16. maja 2016. godine u organizaciji Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo i agencije Serbika, izazvala je veliku pažnju mladih, a posebno srednjoškolaca.

Na tribini su pred velikim brojem mladih govorili akademik profesor doktor Slavko Karavidić, te Milan Popović, autor emisije “Zadnja kuća, Srbija” na RTS-u i Uroš Davidović, autor emisije o poljoprivredi “Dobra zemlja i bolja zemlja”.

Oni koji su se na tribini javili da imaju najbolje ocene iz matematike i hemije i oni koji govore više stranih jezika, dobili su i nagrade organizatora. U pitanju su vaučeri koji donose 10 odsto umanjenja školarine na PEP-u.

Učesnici tribine, akademik prof dr Slavko Karavidić i novinari Milan Popović i Uroš Davidović, pokušali su da približe situaciju đacima završnih razreda.

Đacima Ekonomske i Tehnološke škole gosti su govorili o primeni praktičnih znanja i važnosti komunikacije, informacije i edukacije.  Govorilo se i kakva je situaciju u privredi u zemlji, kako je sada na Zapadu, a kako na Istoku i šta to čeka nove generacije.

VŠ PEP je odlučila da ove godine pokrene tribine na kojima će se promovisati znanje i praktične veštine, a PEP i agencija “Serbika” u tom cilju će od jeseni posetiti mnoge gradove Srbije.

FOTO GALERIJA