SJAJNE VESTI: PEP-ovci ubedljivo najbolji na šahovskom turniru u Barseloni!

Sjajne vesti sa Svetskog univerzitetskog prvenstva u Barseloni!

Samo dan nakon ubedljive pobede odbojkaša PEP-a na IV WIUSC (World InterUniversities Championships) takmičenju u Barseloni koje se održavalo od 14. do 18. novembra, i naši šahisti su pokazali da su bez premca.

Takmičenje u šahu se organizovalo u tri kategorije, jedan zajednički turnir za muškarce i žene, kao i pojedinačni ženski i muški singl. Po jedan najbolji rezultat u sve tri kategorije se sabirao za ukupan plasman.

Na ekipnom takmičenju, sastav PEP - a koji su činili Milan Zajić i Miloš Roganović osvojio je drugo mesto. U ženskom singlu, Mila Žarković osvojila je prvo, a Lena Miladinović treće mesto.

U muškom singlu, Miloš Roganović se izborio za prvo mesto, a Milan Zajić za drugo. Sa prva dva i jednim drugim i jednim trećim mestom, PEP je bio ubedljivo najbolji u generalnom plasmanu. Drugo mesto zauzeo je Univerzitet Politehnika iz Rumunije, a treće Hei Lille iz Francuske.