Predstavnici VŠPEP na Internacionalnoj nedelji "Lucian Blaga" u Rumuniji

Više od 60 gostiju sa međunarodnih univerziteta iz više od 20 zemalja održalo je predavanja na različite teme iz ekonomije, preduzetništva, sociologije, medicine, informacionih tehnologija i učestvovalo na okruglim stolovima i radionicama.

Profesori Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo, prof. dr Vladimir Ristanović i doc. dr Zorana Nikitović, bili su gosti Univerziteta Lucian Blaga na Internacionalnoj nedelji u okviru Programa Erazmus+.

Tom prilikom napravili su saradnju sa Univerzitetom ULBS vezanu za Erazmus+ I uspostavili kontakte sa univerzitetima iz Rumunije, Bugarske, Belgije, Holandije, Egipta, Malezije, Filipina.

Erazmus+ je program Evropske unije koji obezbeđuje finansiranje projekata za saradnju u tri oblasti: obrazovanje, mladi i sport.

U fokusu programa Erazmus+ je jačanje potencijala mladih za aktivno učešće u građanskom društvu, razvoj liderskih veština, solidarnosti i razumevanja između kultura.