PEP U MEKSIKU: Profesor Ristanović održao predavanja na Univerzitetu Tehnologije

Vanredni profesor sa Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda Vladimir Ristanović gostovao je tokom oktobra meseca 2018. godine, po pozivu na Univerzitetu Tecnologico de Monterrey u Meksiku, na kome je održao niz predavanja na osnovnim studijama.

Teme predavanja pokrivale su oblast International Economy and International Finance (Međunarodna ekonomija i finansije).

Teme predavanja tokom posete bile su sledeće:

1. Financial instruments – OPTIONS, EXOTIC OPTIONS (Finansijski instrumenti - opcije i egzotične opcije)

2. Macroeconomics - EUROPEAN UNION AND BREXIT (Makroekonomija - EU i Bregzit)

3. Econometrics - APPLICATION OF ECONOMETRICS MODELS (Ekonometrija - primena ekonometrijskih modela)

Tokom posete, prof. dr Vladimir Ristanović je učestvovao na konferenciji sa temom EUROPEAN VISION REGARDING THE PROTECTIONIST TRADE POLICY DEVELOPED BY TRUMP’S ADMINISTRATION (Evropska vizija povodom zaštitčničke trgovinske politike koju je razvila Trampova administracija).

Univerzitet Tecnologico de Monterrey u Meksiku je jedan od najvećih privatnih univerziteta u Latinskoj Americi i najveći privatni univerzitet u Meksiku, sa preko 80.000 studenata u desetak kampusa širom zemlje. Prof. Ristanović je boravio i držao nastavu u kampusima u Puebli i Kvarnavaki.

Poseta meksičkom univerzitetu je omogućila prof. Ristanoviću da se upozna sa načinom multidisciplinarnog obrazovanja koje pored tehničkog obuhvata i elemente pravnog i ekonomskog obrazovanja, kao i sa brojnim studijskim programima koji su u ponudi TEC-a, posebno internacionalnim grupama studenata.