PEP okupio svetsku elitu u debati

Međunarodni debatni turnir „PEP IV 2016“ održan je 23. i 24. aprila 2016. godine u Beogradu, u organizaciji Debatnog kluba Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo PEP, a uz podršku edukativne debatne mreže „Otvorena komunikacija“.

U prostorijama Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo - PEP, u ulici Vojvode Vlahovića 35b, održan je turnir na kojem su učestvovali studenti sa više od 20 visokoobrazovnih institucija iz 15 zemalja. Među njima su bili i studenti Moskovskog, Berlinskog, Zagrebačkog, Beogradskog i Univerziteta iz Tel Aviva. Učešće su uzeli i studenti iz zemalja poput Turske, Rumunije, SAD, Engleske i drugih zemalja sveta.

Glavni sudija turnira bio je Majkl Dan Goekjian, koji je aktuelni najbolji debatni govornik na svetu i student PEP-a.

U finale turnira plasirala su se dva tima iz Beograda, jedan iz Budimpešte i jedan iz Tel Aviva. U finalu se debatovalo na temu „OD veruje da u vremenima krize država ima pravo da sakrije informacije koje bi štetile poverenju u tržište“.

Pobedu u finalu su odneli studenti iz Tel Aviva, a za najboljeg govornika turnira proglašen je Dan Lahav takođe iz Tel Aviva.

FOTO GALERIJA