PEP i Privredna komora Srbije otvaraju vrata mladim preduzetnicima

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo učestvovala je u organizaciji prezentacije biznis plana 4 grupe mladih preduzetnika u prostorijama Privredne komore Srbije.

Đaci - srednjoškolci ekonomskih škola iz Niša, Novog Pazara, Smedereva i Kruševca predstavili su četiri biznis plana koji u bliskoj budućnosti treba da nađu svoje sponzore i postanu realnost. Ovaj događaj okupio je pobednike prethodnog Nacionalnog preduzetniškog takmičenja srednjoškolaca "Napred", u čijoj organizaciji je naša Škola takođe učestvovala.

Prezentacija je nastala na inicijativu Ekonomske škole iz Niša, a u saradnji sa Razvojnom agencijom Srbije. Đake, buduće poslovne ljude, dočekali su osnivač VŠPEP Dušan Cogoljević, profesor Aleksandra Stojanović i član Gradskog veća Dragoljub Petronijević.

U svom obraćanju, dr Dušan Cogoljević istakao je sledeće:

- Prepoznali smo ovaj projekat kao vredan pažnje i smatramo da predstavlja našu budućnost. Uz pomoć ovakvih događaja smo došli do modela po kome možemo da priđemo studentima i da ih edukujemo. Takva je i naša škola - nije najvažnije da se uče definicije, već da se radi na praktičnim projektima kao što je ovaj - rekao je Cogoljević i dodao da će se sredstva za biznis projekte učenika svakako naći, ako ne uz pomoć nadležnog ministarstva, onda uz pomoć Škole.