Održan PEP IV debatni turnir

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo, već treću godinu za redom, pokrovitelj je međunarodnog debatnog turnira PEP IV na kome učestvuju debatni timovi iz celog sveta.

Takmičenje se održavalo od petka 23.  do nedelje 25. februara 2018. godine i okupilo je do sada najviše učesnika, od toga 35 timova (70 debatera), 25 sudija i 10 volontera, iz Engleske, Nemačke, Austrije, Izreala, Slovenije, Hrvatske, Rusije, Švedske, Turske, Crne Gore, Bugarske i Srbije.

Od domaćih učesnika najviše je bilo sa Fakulteta organizacionih nauka odakle smo imali 4 tima, 1 sudiju i 1 volontera. Zatim tu su bili debateri Pravnog fakulteta i Fakulteta političkih nauka.

Turnir je osvojio tim koji je predvodio Brajan Vong sa Oksforda (Velika Britanija). Titulu najboljeg govornika osvojio je Harish Natarajan, student VŠ PEP.

Novina na ovogodišnjem turniru jeste debatni tim srednjoškolaca iz Ekonomske škole u Nišu, koji su ujedno bili i najmlađi učesnici turnira, njima je obezbeđeno besplatno učešće. Pored toga, na turniru smo imali predstavnika iz kabineta premijerke, predstavnicu Privrednog foruma mladih kao i predstavnike naše Škole.