Naš asistent održao predavanje na debatnoj akademiji u Kazahstanu

U periodu od 25. juna do 2. jula održana je internacionalna debatna akademija u organizaciji Univerziteta Nazarbajev u Astani, Kazahstan. Ovo je četvta po redu akademija u organizaciji Univerziteta iz Kazahstana koja se od 2015. godine održava svake godine. Učešće je uzelo 200 debatera, većinom iz Centralne Azije.

Akademija svake godine dovodi strane trenere sa izuzetnim uspesima kako bi preneli adekvatno znanje njihovim polaznicima, ove godine uz predavače sa Oksforda i Tel Aviva kao predavač pozvan je i Jovan Petronijević sa Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo. Petronijević je, pored toga što je sudio debate na akademiji, održao i tri predavanja iz oblasti: Krivičnog prava, Argumentacije i Imigracije i ekonomije.

Jovan Petronijević je asistent na Visokoj školi PEP, a takođe i osnivač Debatnog kluba PEP koji je osnovan 5. novembra 2012. godine i deo je akademske debatne mreže “Otvorena komunikacija”. Do sada su uzeli učešća na Evropskim univerzitetskim prvenstvima 2013. u Engleskoj i 2014. u Hrvatskoj, a u Varšavi na Evropskom prvenstvu 2016. su i šampioni, zatim Svetskim unverzietskim prvenstvima 2014. u Indiji i 2015. u Maleziji, a 2016. u Solunu su bili vicešampioni. Od međunarodnih turnira ističu se Imperial IV 2015. London, gde su bili šampioni osvojivši prvo mesto, Edinburg Cup 2015. u Škotskoj, takođe šampioni i Moscow Open 2016. gde je naš debatni klub u žestokoj konkurenciji osvojio prvo mesto.

Pored učešća u međunarodnim takmičenjima, debatni klub organizovao je međunarodni debatni turnir Aranđelo­vac Open. Učešće u ovom turniru uzelo je više od 15 institucija iz više od 10 zemalja, a od 2016. turnir PEP IV koji se organizuje u Beogradu svake godine u aprilu, gde učešće uzimaju debateri iz celog sveta.