Napred sa novim preduzetničkim idejama

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo pokrenula je projekat „NACIONALNO PREDUZETNIČKO TAKMIČENJE SREDNJOŠKOLACA SRBIJE – NaPred“ uz podršku Razvojne agencije Srbije u okviru Programa podrške projektima za unapređenje ekonomskog razvoja.

Osnovni cilj projekta je afirmacija preduzetništva i obrazovanja za preduzetničke veštine na nacionalnom nivou.

Realizacija programa podrazumeva:

• - motivacioni trening za učenike srednjih škola iz preduzetničkih veština
  • - trening program za mentore (profesore srednjih škola)  u oblasti preduzetništva i razvijanju biznis planova za potencijalne start-ap poduhvate
  • - trening timova učenika srednjih škola za izradu biznis plana i veština njegovog prezentovanja
  • - regionalna takmičenja timova učenika srednjih škola za najbolje urađen i prezentovan biznis plan
  • - finalno takmičenje na nacionalnom nivou timova učenika srednjih škola (pobednika regionalnih takmičenja) za najbolje urađen i prezentovan biznis plan

Projekat će se realizovati u 36 odabranih srednjih škola iz 12 JLS  (gradova i opština) Republike Srbije i to iz: Sremske Mitrovice, Šida, Beograda (Voždovac i Vračar), Smedereva, Jagodine, Paraćina, Kruševca, Čačka, Kraljeva, Užica, Niša i Vranja), a plan je da se u okviru projekta aktivno uključi (najmanje) 36 nastavnika iz ovih škola; preko 1.800 srednjoškolaca koji će proći kroz osnovni nivo treninga, a njih 108 će proći intenzivne treninge iz oblasti preduzetništva.

Ovim pozivamo zainteresovane potencijalne učesnike:

• - srednje škole
  • - nastavnike
  • - učenike

da se slanjem e-maila na adresu info@vspep.edu.rs prijave za učešće na projektu.