U petak 16.02.2018. u 12,00 časova održana je konferencija za štampu u prostorijama Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo u Nišu prilikom otvaranja treniniga: Mi i drugi - trening mladih lidera za interkulturalni i interkonfesionalni dijalog.

Trening su u otvorili dr Dušan Janjić, Forum za Etničke odnose, dr Dušan Cogoljević Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo i Dragan Đorđević, Odbor za ljudska prava Niš.

Organizator ovog treninga je Forum za etničke odnose a suorganizator Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo. Ovaj projekat finansira OSCE a podržava ga ambasada Velike Britanije u Beogradu.

Polaznici treninga su studenti Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo, članovi kancelarije za mlade grada Niša i mladi iz kancelarije za ljudska prava grada Niša.

Nakon otvaranja održana su dva predavanja i to na temu: Savremeni izazovi interkulturalizma, ratovi i migracije i  Transformacije (nacionalne) države u kontekstu globalizacije, ekonomskih kriza i jačanja regionalne i globalne integracije

Osim predavanja tokom treninga biće održano više radionica i javnih debata u medija centru u Nišu.

Trening se završava 23. marta dodelom diploma studentima koji su pohadjali trening u Skupštini grada Niša.