Međunarodna studentska konferencija „Nove generacije“ - Berlin

U saradnji sa Omladinskim Savezom Srbije student druge godine studija na Visokoj školi za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo, Darko Dedić, bio je učesnik međunarodne studentske konferencije „Nove generacije“ u glavnom gradu Nemačke, Berlinu.

Od 11 do 20 decembra 2015. godine u Berlinu se okupilo 36 mladih ljudi iz 6 evropskih zemalja kako bi kroz seriju radionica, diskusija i razgovora sa uspešnim preduzetnicima poboljšali znanja o preduzetništvu, poslovnim sposobnostima i fondovima EU. Darko Dedić je prezentovao ekonomske okolnosti Srbije kao i najveće probleme sa kojima se preduzetnici susreću.

Projekat je organizovan u okviru obrazovnog programa ERASMUS i Evropske Komisije. Nosilac projekta je Omladinski Savez Srbije, budući stalni saradnik Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo. Kroz saradnju će škola u narednom periodu nagrađivati uspešne studente besplatnim putovanjima na međunarodne razmene i seminare kroz koje će razvijati znanja i veštine ali i upoznavati nove ljude i sticati iskustva.