Karavan omladinskog preduzetništva u Loznici

Projekat „Karavan omladinskog preduzetništva“ svečano je i radno realizovan 30. septembra 2016. godine u prostorijama Odeljenja u Loznici Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda.

U saradnji sa organizacijom Privredni forum mladih i Razvojnom agencijom Srbije, a uz podršku Ministarstva privrede, Privredna komora Srbije je pokrenula i realizovala ovaj  projekat. Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo Beograd, Odeljenje u Loznici, partner je na ovom projektu, čiji je cilj doprinos razvoju preduzetničkog duha kod mladih i povećanju broja omladinskih poslovnih inicijativa u ovom gradu.

I u Loznici su se mladi, studenti škole i ostali zainteresovani upoznali sa edukativnim i informativnim programom,  mogućnostima i izazovima osnivanja i uspešnog vođenja sopstvenog biznisa. Održana je  panel diskusija na temu: „Preduzetništvo mladih kao razvojni potencijal Srbije“. Panelisti u Loznici su bili: predstavnici Ministarstva privrede, Privredne komore Srbije, pomoćnik gradonačelnika Dejan Pavlović, direktor filijale nacionalne službe zapošljavanja  u Loznici Tijana Josić, regionalna razvojna agencija,  direktor Udruženja OSI-Lagator Goran Petronić sa članovima udruženja, u ime VŠPEP   prof. dr Edita Kastratović i mr Vladimir Marković,  preduzetnik Vladimir Vulović, direktor  Turističko informativnog centra Banja Koviljača,  preduzetnik Stefan Urošević, vlasnik i direktor “Medisan”, predstavnici mas medija i drugi. Radionicu na temu „Od ideje do realizacije – kako napisati biznis plan“ realizovao je Jovan Petronijević, asistent na Visokoj školi za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda.

„Karavan omladinskog preduzetništva“ je do sada  posetio 15 opština na teritoriji Republike Srbije i više od 3.000 mladih potencijalnih preduzetnika su direktno ili indirektno upoznati sa preduzetništvom i mogućnostima koje preduzetništvo nosi sa sobom kao jedan od načina samozapošljavanja i zapošljavanja.

Realizacija ovog projekta u Loznici je istovremeno i podrška projektu „Pokreni svoj biznis- budi hrabar,  prvi i originalan!“, koji VŠPEP, Odeljenje u Loznici pod rukovodstvom prof. dr Edite Kastratović sprovodi u ovom gradu.

FOTO GALERIJA