HUMANA AKCIJA PEP-a: Obeležen međunarodni dan osoba sa invaliditetom

Predstavnici VŠPEP  bili su u poseti Udruženju osoba sa invaliditetom „LAGATOR“ iz Loznice na poziv Gorana Petronića, izvršnog direktora udruženja. Svečano je obeležen međunarodni dan osoba sa invaliditetom uz prisustvo mnogobrojnih prijatelja Udruženja, predstavnika lokalne samouprave, Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo, akreditovanog odelenja škole u Loznici, privrednih i drugih institucija i organizacija.

VŠPEP iz Beograda,  akreditovano odeljenje VŠPEP u Loznici i Udruženje „LAGATOR“ iz Loznice, unazad više godina imaju uspešnu poslovnu saradnju. Osnivači i menadžment škole, nastavno i nenastavno osoblje, svojim programskim aktivnostima u saradnji sa ovim udruženjem, realizuju  niz aktivnosti koje su u funkciji integracije osoba sa invaliditetom u  obrazovne, kulturne, sportske, poslovne i sve druge aspekte  življenja. Poseban akcenat je na podizanju svesti javnosti o veličini problema i njegovim posledicama, gde je neizostavna uloga i  uvek prisutni predstavnici  lokalnih i regionalnih medija. Neki od projekata su: „Pokreni svoj  biznis - budi hrabar, prvi i originalan!“, „Zajedno možemo sve“- Izrada projektnog zadatka, “Pisanje predloga projekta- I ja želim da pokrenem biznis“, “Menadžment u zdravstvu”- obuka koja je u toku.

Na svečanom skupu je promovisan novi student VŠPEP u akreditovanom odeljenju Loznica, Miloš Radovanović, kome je dodeljena odluka o oslobađanju školarine. Odluku u ime VŠPEP su  uručili prof. dr Edita Kastratović i mr Vladimir Marković.