Debatni tim PEP-a osvojio titulu na međunarodnom turniru Sofija open 2016

Debatni tim Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda ostvario je novi veliki uspeh osvojivši šampionsku titulu na upravo završenom debatnom turniru Sofija Open 2016.

Ovaj međunarodni turnir održan je tokom vikenda 16. i 17. jula u organizaciji Univerziteta u Sofiji. Učešće je uzelo 36 timova iz više od 10 zemalja, uključujući Izrael, Nemačku, Austriju, Grčku i Rumuniju.

Debatovalo se o različitim temama, poput uvođenja osnovnog dohotka svim građanima EU, davanju građanima mogućnosti da tuže političare za neispunjena obećanja, jačoj kontroli dobrotvornih organizacija itd.

U finale su se plasirala četiri tima - dva iz Beograda, jedan iz Beča i jedan iz Izraela.

PEP su u finalu predstavljali Majkl Dan Goekjian i Stefan Siridžanski, a takođe u finalu se našla i studentkinja PEP-a Milja Šijakinjić u timu sa studentkinjom Biološkog fakuleta Nevenkom Radić.

U ekpnoj konkurenciji pobedu je odneo tim VŠ PEP u kome su bili Majkl i Stefan. U pojedinačnoj konkurenciji Majkl je proglašen za trećeg najboljeg govornika, Stefan četvrtog i Milja sedmog.

Na turniru su učestvovala još dva predstavnika VŠ PEP, Ilija Ivanišević i Jovan Petronijević, i to kao sudije.

Ovo je još jedan u nizu pripremnih turnira za studente VŠ PEP koji će uzeti učešće na Evropskom univerzitetskom prvenstvu koje se održava u avgustu i Svetskom univerzitetskom prvenstvu koje će biti održano u decembru.