Debateri VŠ PEP u finalu svetskog univerzitetskog prvenstva

Debateri Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (PEP) plasirali su se u finale Svetskog univerzitetskog prvenstva u debati, koje je održano u Solunu, u periodu od 27. decembra 2015. do 4. januara 2016. godine.

400 najboljih debatnih timova sa 200 najprestižnijih svetskih obrazovnih institucija uzelo je učešće na proteklom Svetskom prvenstvu u debati. Našu školu predstavljali su studenti Majkl Dan Goekijan, Harish Natarajan, Milja Šijakinjić i Ilija Ivanišević kao takmičari i Jovan Petronijević kao sudija. Debatovalo se o najrazličitijim temama iz oblasti ekonomije, ljudskih prava, radničkih prava i slično. U finale su se plasirala četiri najbolja tima na svetu među kojima se po prvi put našla i Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (PEP).

U finalu su se takmičili Univerzitet Harvard (USA) Univerzitet Sidnej (Australia) Univerzitet Toronto (Kanada) i VŠ PEP kao jedini predstavnik sa Evropskog kontinenta. U finalu je pobedio tim sa univerziteta Harvard, kojima čestitamo ovom prilikom. Plasmanom u finale napravljen je najveći dosadašnji uspeh našeg debatnog kluba koji postoji od 2012. godine, a ono što ovaj uspeh čini još većim jeste činjenica da je Majkl Dan Goekijan proglašen za najboljeg govornika prvenstva, dok je Harish Natarajan proglašen za drugog najboljeg govornika što ih čini zvanično najboljim pojedincima na svetu.

Veliki uspeh naših studenata nije slučajnost, tokom  pripremnog perioda od septembra pa do Svetskog prvenstva naši debateri su osvojili Edinburgh Cup, Imperial IV, Westminister Iv, Krakow IV dok su takođe stigli i do finala turnira Lund IV i Skopje Open.

Na svetskom univerzitetskom prvenstvu takođe su se takmičili i timovi Beogradskog univerziteta gde su studenti Pravnog fakulteta Aleksandar Milanovic i Janko Đođević koji su se plasirali u polufinale kategorije engleski kao drugi jezik, Đorđe Jovićević sa Fakulteta političkih nauka i Miloš Rafailović sa Pravnog fakulteta, Đorđe Jovićević proglašen je za sedmog najboljeg govornika u kategoriji engleski kao drugi jezik.

Debatni klub Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo osnovan je 5. novembra 2012. godine i od svog osnivanja beleži zapažene rezultate.

Fotografije sa Svetskog prvenstva pogledajte OVDE.