Debateri PEP-a šampioni Moskve, tema u finalu bila pobeda Donalda Trampa

Debatni tim Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda osvojio je internacionalni turnir „Moscow Open 2016“ koji je organizovao Moskovski državni institut za međunarodne odnose.

Na upravo završenom internacionalnom turniru „Moscow Open 2016“ pobedu je odneo tim koji su činili studenti VŠ PEP Milja Šijakinjić i Jovan Petronijević.

U konkurenciji 40 timova iz zemalja poput Rusije, Kine, Južne Koreje, Vijetnama, Turske, Ukrajine, Estonije i Poljske, naš tim je bio jedini tim van Rusije koji se plasirao u finale. U finalu se debatovalo na temu „Ovaj dom veruje da je izbor Donalda Trampa dobar za građane Ruske Federacije“, naš tim je debatovao sa strane vlade i dokazao da Trampov izbor može imati veliki pozitivan uticaj na ekonomiju i međunarodne odnose Ruske federacije, koji idu njoj u prilog.

U preliminarnim rundama debatovalo se o različitim temama iz oblasti međunarodne ekonomije, međunarodnih odnosa, politike i slično

.U pojedinačnoj konkurenciji Milja je proglašena za najbolju govornicu turnira, dok je Jovan proglašen za četvrtog najboljeg u konkurenciji 80 debatera.

Turnir je održan 27. i 28. novembra. Moskovski državni institut za međunarodne odnose je najprestižnija obrazovna institucija u Ruskoj Federaciji na kojoj između ostalih studira i sin premijera Ruske Federacije Dimitrija Medvedeva.