Budi hrabar, prvi i originalan: PEP u Loznici organizovao obuku za izradu biznis planova

U okviru projekta  “Pokreni svoj biznis - budi hrabar, prvi i originalan“, u organizaciji Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo iz Beograda i njene akreditovane jedinice u Loznici, u ovom gradu je 16. aprila održana teorijska i praktična obuka za izradu biznis planova.

Cilj projekta je afirmacija preduzetništva i podsticaj za pokretanje sopstvenog biznisa u ovom gradu i regionu.

Među 30 polaznika škole bili su pripadnici romske zajednice, lica sa invaliditetom, srednjoškolci i nezaposleni.

Rukovodilac projekta, prof. dr Edita Kastratović istakla je značaj edukacije kroz obuku i osposobljavanje za pokretanje i upravljanje sopstvenim  biznisom, posebno osoba sa invaliditetom, kroz podršku njihovom osamostaljivanju, profesionalnom osposobljavanju i što efikasnijoj integraciji u društveni život zajednice grada Loznice.

Pored teorijskog dela gde su polaznici stekli osnovna saznanja o razvijanju preduzetničke ideje do preduzetničke šanse, prepoznavanju poslovne prilike, upravljanju resursima, donošenju racionalnih odluka, shvatili da je neuspeh vrlo verovatan, da greške i previdi čine deo života svih poslovnih aktivnosti, zajedno sa studentima četvrte godine ove škole iz Loznice učestvovali su u izradi biznis plana, preduzeća  za proizvodnju i distribuciju meda "Pčelica d.o.o", čiji su oni osnivači .

Nakon završene obuke polaznicima su dodeljeni Sertifikati Škole. Skup su pozdravili rukovodilac Nacionalne službe za zapošljavanje u ovom gradu Tijana Josić, načelnik odeljenja za lokalno ekonomski razvoj grada Loznica Ljiljana Nikolić i izvršni direktor Udruženja osoba sa invaliditetom "Lagator" Goran Petronijević.

FOTO GALERIJA