Uspostavljena uspešna saradnja sa novom institucijom iz Hrvatske

Activities Naslovna najnovije

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo je tokom juna 2024. godine ugostila kolege iz Zagreba, sa institucije Effectus veleučilište, i tom prilikom započela uspešnu saradnju sa još jednom institucijom iz Hrvatske. Delegaciju iz Hrvatske su predvodili dr Đuro Horvat, dr Željka Zavišić, dr Miljenko Javorović i dr Ivana Radman Livaja, a ugostili su ih dr Vladan Cogoljević, dr Vlado Radić i dr Aleksandra Tošović-Stevanović.

Tokom njihovog boravka u Srbiji, organizovani su sastanci na kojima je bilo reči o zajedničkim studijskim programima, razmeni studenata i profesora, kao i o projektima koje finansira EU, ali i domaće institucije, Ministarstva i ostali fondovi koji podržavaju ideje za unapređenje kompetencija mladih i njihovo lakše uključivanje i pozicioniranje na tržištu rada. Prvi vidovi uspešne saradnje očekuju se kroz učešće kolega sa obe institucije na međunarodnim konferencijama koje se organizuju u oktobru (u Beogradu) i novembru 2024. godine (u Zagrebu), kao i zajedničko istraživanje i objavljivanje naučnih radova u nekom od međunarodnih časopisa, s obzirom da su u fokusu istraživanja na obe institucije ekonomija i pravo.