Profesori VŠ PEP održali predavanja u Vranju i Kumanovu o socijalnom preduzetništvu

Profesori Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo dr Slađana Vujičić i dr Nenad Ravić su održali predavanja o socijalnom preduzetništvu u Centru za socijalno preduzetništvo pri Ekonomsko-trgovinskoj školi u Vranju.  Oni su predstavili potencijale socijalnih preduzeća i njihov uticaj na društvene promene.

null

Ekonomsko-trgovinska škola iz Vranja otvorila je u sredinom marta Centar za socijalno preduzetništvo sa idejom da mladima približi koncept socijalne ekonomije. Centar je pokrenut uz finansijsku pomoć i podršku Evropske unije. Vrednost opreme koja je nabavljena za rad Centra iznosi 20.000 Evra. Ekonomsko-trgovinska škola iz Vranja nosilac je prekograničnog projekta „Centri za inovativni razvoj socijalnog preduzetništva - savremena perspektiva socijalne integracije mladih“ koji se realizuje na teritoriji Republike Srbije i Republike Severne Makedonije.

Projekat se implementira sredstvima Instrumenta za pretpristupnu pomoć (IPA) II, vrednost projekta je 188.713,65 Evra i traje 15 meseci. IPA II prekogranični program podržava saradnju dve zemlje s ciljem promovisanja dobrosusedskih odnosa, podsticanja evropskih integracija, društvenog i ekonomskog razvoja. Otvaranje Centra za socijalno preduzetništvo realizovano je i u Srednjem opštinskom Učilištu „Pero Nakov“ iz Kumanova čime će obe pogranične strane dobiti adekvatne uslove za podršku socijalnom preduzetništvu. Kroz saradnju i povezivanje dva Centra ostvariće se višestruki benefit za razvoj socijalne ekonomije, kako u pograničnom području tako i na široj teritoriji Balkana.

null

U sklopu istog projekta profesori VŠ PEP održali su predavanje i u Kumanovu.