Preko 300 mladih na četvrtom Forumu mladih lidera

Svojom odlukom da danas dođete ovde i svoje vreme iskoristite na usavršavanje, umesto na odmor, napravili ste korak koji vas stavlja ispred ostalih ljudi na ovoj planeti. Ovim rečima je prof. dr Maja Cogoljević, direktor za nastavu na Visokoj školi za poslovnu ekonomiju i preduezništvo, u subotu, 25. marta 2023. godine pozdravila učesnike četvrtog po redu Foruma mladih lidera, održanog u zgradi Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (Visoka škola PEP)organizovanog od strane Studentskog parlamenta ove institucije.

Na Forumu je prisustovalo više od 300 mladih ljudi, uključujući i učenike pet beogradskih srednjih škola, a najveći broj je učesnika je bio ispred Visoke škole PEP.

Dr Cogoljević je otvorila skup naglasivši da će Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo uvek biti institucija koja će podržati ideje i rad svojih studenata. Mi na PEP-u verujemo da oni koji rade više i zaslužuju veću podršku, istakla je ona, a govor završila rečima: Ljudi poput vas su oni koji menjaju svet; celom svetu, a posebno našoj zemlji, potrebni su mladi, proaktivni ljudi koji žele više, a vi to sigurno jeste. Potom se prisutnima obratila Ivana Đurić, načelnik Odeljenja za obuku i komunikaciju Ministarstva za evropske integracije (koje je, inače, među prvima podržalo ovaj projekat), i premijerno učesnicima Foruma predstavila projekat ovog ministarstva namenjen mladima čiji se javni poziv očekuje u narednim mesecima.

null

Prvi govornik bio je Marko Burazor, konsultant i trener nerverbalne komunikacije. On je sa učesnicima Foruma mladih lidera podelio tehnike uspeha u pregovaranju korišćenjem govora tela, gestikulacije i neverbalne komunikacije, sa ciljem unaređenja pregovaračkih sposobnosti i javnog nastupa mladih u budućnosti. U tome mu je pomogao i Masashi Yamanaka, iz Japana, koji je ocenjen kao jedan od najatraktivnijih trenera javnog nastupa današnjice. Potom su Jelica Skalušević i Milja Šijakinić, ispred marketinške agencije Žiška, otkrile šta se to nalazi iza scene kako bi jedna reklama bila što atraktivnija gledaocima, sa ciljem usavršavanja znanja iz oblasti uspeših marketinških kampanja. Jelena Balać, food blogerka @ukusnoizdravo.rs, govorila je o značaju zdrave ishrane i zdravlja uopšte za uspeh u poslovnim poduhvatima. Ona je pokazala kako da učesnici "zakuvaju" svoje buduće poslovne podvige, pretvorivši svoju ljubav prema kuvanju u uspešan posao danas. Na kraju Foruma, Marko Marijoković, specijalista za društvene mreže, @marko_marijokovic, govorio je o svom putu uspeha kojim je koračao malim koracima – kako je to od snimanja svoje porodice za društvene mreže, na čelu sa baka Dragicom, preko infuens marketinga, došao do toga da danas okuplja zajednicu odskoro pola miniona ljudi na instagramu i sarađuje sa najpoznatijim svetskim brenovima.

null

Forum je završen dodelom sertifikata učesnicima i nagradnom igrom u kojoj je preko 50 mladih osvojilo vredne nagrade koje su donirali dugogodišnji partneri Foruma mladih lidera: Escape room Escape game, Pozorište na Terazijama, Atelje 212, Muzej Nikole Tesle, Narodni muzej, Beli labud tekstil doo, prirodna kozmetika Hedera Vita i restoran Poké – Sushi & Poké bowl by Toffee. Tokom dana, za osveženje pobirnuli su se Coca Cola HBC Srbija i Bambi koncern ad Požarevac.

Primarni cilj Foruma bio je okupiti mlade ljude, prvenstveno studente i maturante, kako bi im svoja iskustva preneli mladi i uspešni lideri iz različitih oblasti, sa idejom da se pokaže da je moguće biti mlad i uspešan u Republici Srbiji, kao i podstaći mlade na inovativnost, proaktivnost i strateški posmatrano, omladinsko preduzetništvo. Značaj ovog projekta prepoznala su čak četiri ministarstva koja su podržala ovogodišnji Forum mladih lidera: Ministarstvo za evropske integracije, Ministarstvo za demografiju i brigu o porodici, Ministarstvo privrede i Ministarsvo turizma i omladine.