PEP ugostio profesore i studente sa Ekonomskog univerziteta iz Varne

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo u Beogradu je imala veliko zadovoljstvo da ugosti inostrane partnere iz Bugarske sa Ekonomskog univerziteta iz Varne. U poseti su bili prorektor prof. dr Radan Miryanov, rukovodilac departmana za marketing prof. dr Vladimir Zhechev, Erasmus+ koordinator Evgeni Raychev, koordinator za Erasmus mobilnost studenata Valentina Yordanova, kao i njihovi studenti doktorskih studija.

Povod njihove posete je bilo realizovanje poslednje faze projekta “Go Green” koji je sa realizacijom otpočet krajem 2021. godine, a sa ciljem unapređenja sposobnosti studenata doktorskih studija da unaprede svoje preduzetničke sposobnosti i veštine, kao i da unaprede svoje poslovne kompetencije, analizirajući aktuelne probleme održivog razvoja i predlažući rešenja za njegovo prevazilaženje, uz konkretne i praktične savete, usluge i proizvode, koji se direktno mogu primeniti na instutuciji na kojoj studiraju, a potom i šire. Na projektu je učestvovao veliki broj studenata, a za finaliste je organizovano takmičenje na našoj instituciji, koja je bila partner od početka projekta.

null

Nakon prezentovanja svojih ideja, finalisti su od strane žirija bili ocenjeni prema određenim kriterijumima samog projekta, a najbolje ocenjena ideja pod nazivom „RE-THINK“ će biti finansijski podržana u procesu realizacije.