Još jedan razlog više da upišeš PEP

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (PEP) je u saradnji sa Erazmus+ programom od školske 2022/2023. godine omogućila svojim studentima odlazak na stipendirane mobilnosti koje se mogu realizovati u velikom broju zemalja iz EU.

Studenti svih nivoa studija, osim studenata prve godine osnovnih studija, imaju mogućnost odlaska na stipendirane studentske razmene u inostranstvu, u trajanju od 3-6 meseci, u neku od zemalja EU sa kojom PEP ima sporazum o saradnji. Razmene su osmišljene tako da studenti pohađaju predavanja i polažu ispite, tj. ostvaruju odgovarajuće ESPB koji se priznaju po povratku na PEP.

Erazmus+ stipendija obuhvata plaćenu školarinu i mesečni iznos kojim se pokrivaju troškovi života tokom boravka u inostranstvu. Iznos zavisi od zemlje u kojoj se mobilnost realizuje. Više informacija o ovome možete pronaći na link-u https://erasmusplus.rs/wp-content/uploads/2022/08/stipendije-2022-23.pdf, kao i preko Erasmus kancelarije na PEP-u, putem mail-a erasmus.office@vspep.edu.rs.