Saradnja sa Fakultetom za poslovnu ekonomiju i pravo iz Crne Gore

Activities Naslovna najnovije

Visoka škola za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo je uspostavila saradnju sa Fakultetom za poslovnu ekonomiju i pravo u Baru u Crnoj Gori, sa ciljem unapređenja saradnje u oblasti visokog obrazovanja, istraživanja i međunarodne saradnje. Saradnja je uspostavljena u aprilu 2023. godine, tokom posete prof. Aleksandre Tošović-Stevanović i razgovora sa njihovim rukovodstvom Nikolom Abramovićem, prodekanom za naučno-istraživačku delatnost, Sandrom Đurović, prodekanom za nastavu i Ivanom Tomašević, rukovodiocem Centra za razvoj nevladinih organizacija. Tom prilikom dogovoreno je potpisivanje interinstitucionalnog ugovora i memoranduma o saradnji između ove dve institucije i započeti su dogovori oko međunarodnih projekata na kojima možemo zajedno učestvovati.
Od velikog broja ideja, već je postignut prvi dogovor za projekat za ad hoc grantove, čiji poziv je već otvoren za 2023. godinu. A dalji razvoj i unapređenje međunarodne saradnje realizovaćemo i tokom njihovog učešća na međunarodnoj konferenciji u oktobru 2023. godine, koju organizuje PEP.