Debateri VŠ PEP u finalu Istanbul Open 2017

Debatni tim Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo (PEP), koji su činili Jovan Petronijević i Stela Braje, plasirao se u finale međunarodnog turnira „Istanbul Open 2017“ koji  je organizovala Meridyen fondacija u periodu od 5. do 8. maja. Turski predsednik Redžep Taip Erdogan im je lično čestitao.

U velikoj međunarodnoj konkurenciji koju su činili studenti iz Švedske, Turske, Namibije, Hrvatske i drugih zemalja naš tim uz dva tima iz Turske i jednim iz Švedske uspeo je da se plasira u finale takmičenja. Prvo mesto u finalu osvojio je tim sa Univerziteta Lund iz Švedske. Debatovalo se na različite teme, poput dodatnog oporezivanja robe proizvedene od strane mašina koje zamenjuju ljude, uticaju religije na izborni proces, zabrani internih migracija u Istanbul i sl.

Na završnoj ceremoniji koju je uživo pratilo više od hiljadu ljudi i koja je prenošena putem televizije predsednik Turske, Redžep Taip Erdogan lično je čestitao našim debaterima na ostvarenom uspehu.